İzmir Spa
İzmir Spa Ornament Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Galeri Medya İletişim
İzmir Spa

SPA  l  TÜRK HAMAMI  l  SAUNA  l  FITNESS  l  HAVUZ  l  VİTAMİN BAR  l  FİYAT LİSTESİ


 
 Resimleri açmak için mouse ile üstüne tıklayınız.

ImgTop
ImgBottom
 


Aroma Terapi Masaj

Masaj insanlar dokunuşun gücünü öğrendiklerinden bu yana var olagelmiş olsa gerek. Çin’den Hindistan’a ve eski Mısır, Yunan ve Roma’ya, Araplar’a ve modern toplumlara kadar çeşitli medeniyet ve kültür tarafından hem alternatif hem de geleneksel tıpta kullanılan çok eski bir sanattır.

Aromaterapi masajı bitkisel öz yağları  ile yapılan masajdır.  Ön görüşme ve konsültasyondan sonra bireyin ihtiyaçları doğrultusunda kişiye en faydalı olacak yağlar seçilir ve taşıyıcı yağ  ile karıştırılır.

Aromaterapi, bitkilerin kök, çiçek, yaprak gibi bölümlerinden elde edilen yağlarla uygulanan terapi yöntemidir. Yağ özleri bitkilerin hormonu sayılır ve insan vücudundaki hormonlara eş değerde canlandırıcı, ateşleyici ve aracı olarak bir görev üstlenir. Bu uçucu yağ özleri, bitkinin içinde dolaşarak ve hormonlarını şekerli ortamda birbirine bağlayarak, bitkinin bütün yaşamı boyunca çok az miktarda üretilirler.

Aroma yağlarının molekülleri çok küçük olduğu için 20 saniyede cilde nüfus eder ve kan ile karışır. Aromaterapi Masajı vücuttaki toksinlerden arındırır, tabiki uzman bir kişi tarafından doğru olarak uygulanırsa. Aromaterapi Masajı kişiyi rahatlatır ve yüksek enerji verir. Masaj sonrası kendinizi tembel değil daha zinde, taze ve enerjik hissedersiniz. Vucudunuzdaki pürüzlerden arınmış olursunuz. Aromaterapi Masajı sadece bedeninizi değil, zihninizi ve ruhunuzuda dengeler. Aromaterapi Masajı ile bazı kronik olmayan hastalıklardanda kurtulabilirsiniz. Oksijen içerdiği için bu yağlar bizlerin eksik aldığımız oksijeni bize kompense eder. Beynimize yüksek frekans vererek daha sağlıklı düşünmemizi sağlar ve unutkanlığımızı uzaklaştırır. Aromaterapi Masajı cildin yüzeyini bakterilerden arındırır.

Aromaterapi Masajının Klasik (Spor) Masajından farkı bitki özlerinden elde edilmiş karışımlarla hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj olması, masajın temposunun düşük, hareketlerinin şiddeti ise hafif ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici özelliğe sahip bir masaj türü olmasıdır.

Bitkisel yağların kişinin fiziksel, duygusal sağlığı ve güzelliği için bedenine en etkili uygulama tekniği masaj ile yedirilmesidir. Masajın iyileştirici ve dinlendirici özelliği sayesinde insanlar rahatlatılır ve öz yağlar sisteme daha çabuk girerek hızlı bir emilim gerçekleştirir.

Rezervasyon için tıklayınız