İzmir Spa
İzmir Spa Ornament Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Galeri Medya İletişim
İzmir Spa

SPA  l  TÜRK HAMAMI  l  SAUNA  l  FITNESS  l  HAVUZ  l  VİTAMİN BAR  l  FİYAT LİSTESİ
 Resimleri açmak için mouse ile üstüne tıklayınız

ImgTop
ImgBottomİzmir Spa Fitness

Havuz öncesi kısa bir spora ne dersiniz? Yada masaj öncesi veya sonrası, İzmir Spa Masaj, Hamam, Sauna, Havuz hizmetlerinin yanısıra spor salonuyla siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır, koşu bandı, bisiklet ve ufak spor faaliyetleriniz için İzmir Spa sizinle birlikte.

Spor Salonu kullanımında Sağlığınızı korumak için soyunma odaları ve duş bölümlerinin hijyenik olmasına dikkat ederiz. Bu odaların pek çok kişinin ortak kullanım alanı olduğunu unutmayın.

Spor yaparken vücut su kaybeder. Kaybedilen suyu almak sağlık açısından önemlidir. Bu nedenle spordan önce, spordan sonra ve spor sırasında su içmek doğrudur. Ancak tempolu olarak koşarken su içmek elbette zor olacağı ve suyun nefes borunuza kaçma olasılığı olacağı için, tempolu spor antremanları sırasında su içmeyin.

Spor salonunda içinde rahat edeceğiniz, sizi sıkmayan bir kıyafet giymelisiniz. Vücudun hava almasını sağlayan gözenekli yapıda kumaşlardan yapılmış spor giysileri idealdir. Aşırı terletmek yoluyla incelme yarattığı söylenen bel bandı, terleme eşofmanı gibi giysiler ter atmanıza yardımcı olur ama gerçek bir incelme sağlamaz. Eklemlerinizin sakatlanmasını engellemek için dirsek ve dizlerinizi saran bantlar kullanabilirsiniz.

Terlemek dokularda bulunan sıvıların vücut sıcaklığının yükselmesiyle atılması demektir. Terleme sırasında salgılanmış toksinleri atılır. Bu nedenle spor yaparken terlemek faydalıdır, kendinizi hava akımlarından koruyarak üşütmemek kaydıyla. Zayıflamak isteyen kişiler, egzersiz sırasında bol su atarak bir kilo kaybı yaşarlar. Ancak kilo verme programında gerçek hedef su atmak değil birikmiş yağlardan kurtulmaktır. Atılan su vücut tarafından yeniden yerine konacaktır. Atılmış yağ ise size net bir kilo kaybı sağlar. Bu nedenle terlemenin bir kilo kaybı anlamı taşımayacağını gözden kaçırmamak gerekir.

Kilo almak için spor yapabilirsiniz. Aslında pek çok vücut geliştirmecinin yaptığı da budur. Kaslarınıza kütle kazandıracak bir programla birlikte protein ve karbonhidrattan zengin ve kalorik düzeyi yüksek bir diyet uygulamalısınız. Ayrıca kaliteli ve çabuk sindirilebilen karbonhidrat ve protein tozlarını kullanarak daha kolay kilo alabilirsiniz.

Üye Kayıtlarımız Başlamıştır.