İzmir Spa
İzmir Spa Ornament Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Galeri Medya İletişim
İzmir Spa

SPA  l  TÜRK HAMAMI  l  SAUNA  l  FITNESS  l  HAVUZ  l  VİTAMİN BAR  l  FİYAT LİSTESİ Resimleri açmak için mouse ile üstüne tıklayınız

ImgTop
ImgBottom
 


Süzer Sun Dreams Hotel


Hint Baş Masajı

Hint Baş Masajı, 5000 yıldır Hindistan’da uygulanan “ yaşam bilimi ” olan Ayurveda’nın içinden doğmuştur. Ayurveda felsefesine göre, sağlıklı bir beden için masajın iki önemli rolü vardır: Hücre ve dokuların beslenmesi, bedenin toksinlerden arınması. Hint Baş Masajı üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik özyağlarla uygulanan; özel tekniğiyle  kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Dış etkenlerin başında gelen stres, üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu, depresyon gibi zihinsel; kas tutulmaları, baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntıları meydana getirir. Hint Baş Masajı zihni dinlendirir ve rahatlatır; bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır.  Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar.

Hint Baş Masajı dinlendirici ve rahatlatıcı etkisi uygulanan masajın tekniği ve kullanılan yağların özelliğinden kaynaklanır.  Marma noktaları, akupresür, şakra dengeleme ve kişiye özel bitkisel özyağ karışımları ile 40 dakikalık masaj kişiye rahatlamanın yanında mükemmel bir arınmışlık hissi ve denge sağlar.

Aşağıda açıklanan dört konu (marma noktaları, akupresür, çakra dengeleme ve aromatik özyağlar) Hint Baş Masajı özünü oluşturur. Her bir konu kendi içinde bir felsefeye dayanır  ve doğru uygulandığında çok etkilidir. Hint Baş Masajı basit bir baş masajından öte bu özel teknikleri içerdiği için uygulamanın neticesi mükemmel sonuçlar verebilir.  Zihinsel arınma, ruhsal denge, fiziksel rahatlama ve derin dinlenmeyi kim istemez!...

Marma noktaları nedir Hint Baş Masajı uygulamasında nasıl fayda sağlar

Marma’nın kelime anlamı saklı ve hayatidir.  Hint enerji sistemine göre bedenin  enerji merkezleri “Marma noktaları” olarak tanımlanır.  Çin tıbbından bildiğimiz akupunktur noktaları ile eşdeğerdir ancak akupunktur noktaları kadar küçük, belirgin ve sık değildir.  Marma noktaları Hint kültüründe asırlardır şifa için kullanılmaktadır.

Marma noktaları fiziksel ve enerji bedenlerin buluşma noktası olarakta görülür. Geleneksel olarak masaj uygulamalarında bu noktalar çok önemli rol oynar; kaslar, organlar dokular ve sistemlerle bağlantılı olduğu düşünülerek bedenin enerji dengesi için aktive edildiğinde beden fonksiyonları normalleşir, rahatlanır ve arınılır.

Hint Baş Masajı, ılık aromatik özyağlar Marma noktalarına, parmakların dairesel harekteleriyle uygulanır ve bu noktalar aktive edilerek, masajın dengelenme, derin dinlenme ve  arınma faydalarından yararlanılır. Hint Baş Masajı Marma noktaları baş, boyun ve omuzlarda meydana gelen ağrı, tutulma, nodül oluşumu gibi sıkıntıların çözülmesinde de kullanılır.

Akupresür nedir  Hint Baş Masajı uygulamasında nasıl fayda sağlar

Bedende belli akupunktur noktalarının baskı, ovma ve farklı uygulamalarla manipüle edilmesi tekniğine “Akupresür” adı verilir.  Akupunktur noktaları “Meridyen” olarak bilinen belli enerji hatları üzerinde bulunan noktalardır.  Meridyenler bedenin ana caddeleri, akupunktur noktaları ise merkezi duraklar olarakta düşünülebilir.

 Bedenimizde organlarımız heran yaşamsal enerji üretir.  Kan dolaşımı ve nefes (oksijen alış verişi) bedenimizin en temel enerji akımını temsil eder.  Birçok nedenle bu enerjinin serbest akımı engellenirse fiziksel sıkıntılar oluşur.  Akupresür ile bedenimizdeki enerji akışı dengelenir ve tüm organ, sistem ve dokularımız ahenk içinde çalışabilir.  Hint Baş Masajı üst bedene uygulanan akupresür ile sırt, boyun tutulmaları, baş ağrıları gibi enerjinin bloke olmasından kaynaklanan sıkıntılar giderilebilir. Üst beden uygulanan akupresür ile beslenir, canlanır, rahatlar ve dengelenir.

Çakralar ve Hint Baş Masajı

Şakralar,  bedeni yaşamsal enerji ile besleyen “enerji çemberleri” olarak tanımlanabilir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal denge için bu enerji merkezlerinin aktif olarak çalışması gerekir ancak çocukluğumuzdan itibaren bu merkezleri kullanmasını bilmediğimiz için zamanla bloke olurlar. Belli tekniklerle çakralar beslenerek, bedendeki enerji akışına destek olunabilir.

Hint Baş Masajı çakraları dengelemek için uygulanan bazı teknikler kişinin enerji akışına destek olarak fiziksel ve zihinsel rahatlık sağlayabilir. Çakralarla birlikte bazı aromatik özyağlar çampisajda kullanılır. Çakralar, temsil ettiği organlar ve kullanılan aromatik özyağların tablosu aşağıdaki hazırlanmıştır.

Rezervasyon için tıklayınız